Виктория Радева в топ 10 на европейското първенство по шахмат за момичета и момчета, юноши и девойки

от 30/08/2016

КОНТРАКС подкрепя финансово участията в състезания на младата българска шахматистка Виктория Радева. На 26-те Европейски индивидуални първенства по шахмат за момичета и момчета, юноши и девойки, които се проведоха в Прага от 18 до 27 август 2016 г., тя взе първите 3 кръга с 2 победи и показа преднина в играта със световната шампионка от първенството в Бразилия – рускинята Александра Оболенцова, но малък пропуск накрая доведе до реми. В предпоследния кръг тя спечели тотално позиция, но в силен цайтнот загуби и остана на 9-то място в първенството.

Пред Виктория Радева предстои Световното първенство, което започва на 20 септември в Ханти Мансийск, Русия, за което и пожелаваме нови и още по-големи успехи!